TORGU KUNINGRIIK

Torgu Regnum * Kingdom of Torgu

TORGU KUNINGRIIK

Torgu Regnum * Kingdom of Torgu

2022 - Torgu Kuningriik XXX

 

2022. aastal täitub Torgu Kuningriigi loomisest juba kolm kümnendit. Tähistame seda olulist tähtpäeva augustikuu teisel nädalavahetusel - 12. ning 13. augustil. Umbes samal ajal 30 aastat tagasi alustas Leevi Häng koos oma mõttekaaslastega kuningriigi loomist. Ümmarguse tähtpäeva puhul on lubanud Sörve kohale tulla ka Seto kuningriigi, Võromaa ja Liivimaa esindajad.

Reede 12.08. õhtul, algusega kl 18:30 toimub ava-aktus Säärel, Tuletornilinnaku Simmanimajas. Seal mälestame muuhulgas meie varalahkunud kuningat Kirill esimest, avalikustame Kuningriigile uue kuninga või kuninganna leidmiseks korraldatud referendumi tulemused, esitame troonile asumise kutse rahvalt enim hääli saanule ja selle kutsega nõustuja vannutatame Torgu monarhi ametisse. Järgneb ansambli "Kukerpillid" kontsert

Laupäeva 13.08 päeval, algusega kl 13 toimub Iidel, Popi ökotalus kuningriigi rahva ning uue monarhi ühissöömaaeg. Lisaks söökide, jookide ning meelelahutuse pakkumisele toimetatakse seal Kuningriigi aastapäevale kohaseid pidulikke toiminguid.

Mõlemal päeval on võimalik toetada kuningriiki annetustega ning saadaval on kuningriigi meeneid, mille hankimiseks võtta kaasa sularaha. Sissepääs üritustele on prii.